Intrygujący mebel pod postacią funkcjonalnej rzeźby to propozycja angielskiego studia projektowego Splinter Works, które często sięga po innowacyjne techniki, efekt iluzji i niestandardowe rozwiązania. Firma stworzona w 2009 roku w myśl idei „podnieść doświadczenie życia codziennego” rzeźbi swoje kreacje zacierając granice między praktycyzmem a sztuką. Dyskryminuje monotonność na rzecz unikalnej perspektywy, zawsze pamiętając o wysokiej jakości wykończenia, dzięki czemu zaistniała w świadomości klientów jako ekskluzywna marka trzymająca w ryzach sztampę, za to płynąca z nurtem kreatywności (na przykład prezentując Vassel- wannę w kształcie hamaka).

Tipsy Stool (w tłumaczeniu podpity stołek) na pierwszy rzut oka nie zaprasza do siedzenia, jest raczej chwiejną, niedokończoną częścią „czegoś” większego. Ze swą walcowatym dołem i niezwykle cienkim siedziskiem przeczy prawom grawitacji, oszukując nasze poczucie percepcji. Wygląda jakby zaraz miał się przewrócić, jednak Tipsy Stool sprawdza się w swej pierwotnej roli znakomicie. Za sprawą odpowiedniej struktury i połączenia geometrycznych kształtów jest wytrzymały i stabilny.

Na zdjęciu przedstawiono model wykonany z cyny, co daje mu surowo – industrialny wygląd ale jak zawsze Splinter Works otwarty jest na indywidualne potrzeby swoich klientów, dlatego zarówno kolor, rozmiar jak i materiał siedziska można zamówić według własnych preferencji, tworząc osobistą interpretację nowoczesnego designu.

Pomijając wizualne odczucia, słów kilka o konkretach. Wysokość  krzesełka to 450 mm, długość 400 mm a szerokość 350 mm. Cena zależna jest od końcowych ustaleń.

zdjęcia: splinterworks