Chcesz kupić wymarzony model spodni, ale masz nietypową figurę? Odwiedziłaś już wiele sklepów? Masz dość ciągłego mierzenia i wychodzenia z pustymi rękami? Rozwiązanie jest tylko jedno – perfekcyjnie dopasowane będą spodnie szyte na miarę. Na dodatek możemy same zdecydować o ich kroju, wzorze i kolorze – tkaniny na spodnie dają nam w tej kwestii ogromne pole do popisu. A przecież unikalny styl to marzenie wielu kobiet…

Wycieczka w przeszłość

Ubranie podobne do spodni, bardziej przypominające rajstopy noszono już w pierwszych wiekach naszej ery. Jednak dopiero w XIX wieku pojawił się krój spodni, który po wielu modyfikacjach i zmianach przetrwał do dziś. Początkowo były one wyłącznie elementem ubrań męskich. Co ciekawe, jeśli kobiety próbowały eksperymentować ze swoim strojem, groziły im surowe kary! Podobno między innymi za noszenie spodni, posądzono samą Joannę d’Arc. Sytuacja ta zmieniła się dopiero w latach 20. XX wieku, kiedy emancypacja kobiet pociągnęła za sobą szereg przemian obyczajowych. Feministki nosząc spodnie, manifestowały swoją potrzebę równouprawnienia i jak widać, udało się! Współcześnie spodnie są elementem ubrań zarówno kobiecych jak i męskich.

Szyte na miarę

Sklepy odzieżowe zalewają nas najróżniejszymi modelami, wzorami i kolorami spodni. Mimo to cześć nas nie może trafić na krój, który będzie idealnie leżał i podkreślał walory naszej sylwetki. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji będą spodnie szyte na miarę. Sprawdzą się one zarówno dla pań ceniących sobie elegancką klasykę, jak również nowoczesną ekstrawagancję. Wybierając tkaniny na spodnie pole do popisu mamy ogromne. Bawełna, wełna, len, a może mieszanka poszczególnych tkanin? Wszystko zależy od naszych upodobań. Obowiązkowo powinien jednak łączyć je jeden element – wygoda. Dobrze byłoby, gdy materiał, który wybierzemy, zawierał domieszkę elastanu. Ważne, aby w naszej garderobie znalazły się spodnie o różnych krojach i wzorach – dzięki temu będziemy mogły stworzyć stylizację na każdą okazję. Pamiętajmy też, że… to właśnie tkaniny na spodnie mają ogromny wpływ na modelowanie naszej sylwetki. Przed ostatecznym wyborem zastanówmy się więc, które walory wyeksponować i jakie mankamenty ukryć.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany we współpracy z zubibo.pl