Koniak to jeden z najdroższych alkoholi. Nazywany królewską brendy pieści podniebienia jedynie wytrawnych smakoszy. Nie każdy bowiem może  go pić i to nie tylko ze względu na cenę, ale także na jego specyficzny smak.

Jeden z największych producentów, Courvoisier, przygotował w tym roku nawet specjalną edycję trunku w pięknej butelce i drewnianej skrzynce, a wszystko po to by uczcić chiński Rok Konia. L’Essence de Courvoisier – taką nazwę nosi limitowana edycja, a cena za butelkę sięgnęła 3500 dolarów. Karafka Baccarat z grawerowaną postacią Napoleona na koniu, ozdobny korek inspirowany jego sygnetem, skórzana oprawa butelki – to trzy charakterystyczne cechy  tego koniaku. „To klejnot w koronie kolekcji Courvoisier” – stwierdza Claire Richards, dyrektor Świata Whisky & Koniaku w Beam – „Jesteśmy bardzo podekscytowani powstaniem tej limitowanej edycji na Rok Konia”. Ponieważ koń jest symbolem zwycięstwa, radości, pasji producent ma nadzieję, że te uczucia będą towarzyszyły każdemu, kto zmoczy usta w tym wytwornym trunku.

Limitowana edycja L’Essence de Courvoisier pojawiła się w sprzedaży 1 lutego tylko w wybranych sklepach, głównie w Stanach Zjednoczonych.

zdjęcia:courvoisier