Wiele razy pisaliśmy już o super autach do kupienia za niebotyczne pieniądze. To auto jednak nie tylko dobrze wygląda i kosztuje majątek, ale jego siła zawstydza nawet bolidy Formuły 1.

Oficjalnie zaprezentowany w przeddzień Geneva Motor Show, nowy Bugatti Chiron został okrzyknięty “najmocniejszym, najszybszym, najbardziej luksusowym i  ekskluzywnym autem jakie zostało kiedykolwiek wyprodukowane”.

Zacznijmy od siły. 1500 koni mechanicznych pod maską (Mercedes F1 ma “jedynie” 900 koni) i 8-litrowy silnik W16 pozwala osiągnąć “setkę’ po zaledwie 2,5 sekundach. Samochód z łatwością ma jeżdzić z prędkością 420km/h (pytanie tylko gdzie?:)), choć największa prędkość jaką osiągnęło podczas testów to 500km/h. Zapewnienie bezpieczeństwa kierowcy przy tak oszałamiającej prędkości i w stosunkowo lekkim  pojeździe (1995 kg) powoduje, że napęd na wszystkie koła działa przez cały czas,  opony wykonywane są na specjalne zamówienie, a system hamulców wzięty jest wprost z bolidów Formuły 1.

Bugatti, należące do koncernu Volkswagen, planuje wyprodukowanie zaledwie 500 Chironów, 50-65 sztuk każdego roku, w cenie 2,4 miliona euro każdy.

Stef Bugatti, Wolfgang Dürheimer, posumował swoje nowe „dziecko” następująco: “W ludzkiej naturze leży chęć bicia rekordów. Przebiec 100 metrow szybciej niż ktokolwiek wcześniej, polecieć w przestrzeń kosmiczniczną wyżej niż inni i odkryć nowe królestwa. My to właśnie zrobiliśmy”.