Kiedy państwo Mogołów przeżywało kryzys radżpudzki w 1727 roku, władca Jai Singh II zdecydował o przeniesieniu stolicy z fortu Amber do nowo wybudowanego miasta. W ten właśnie sposób powstało miasto Jaipur, które swoją nazwę wzięło od imienia władcy. Miasto charakteryzuje się regularną, podzieloną na kwartały zabudową i tym wyróżnia się na tle innych indyjskich miast.

W Jaipur znajduje się Pałac Wiatrów i Pałac Miejski a także Jantar Manar – słynne obserwatorium astronomiczne oraz Fort Nahargarh i Fort Amber. Lato jeszcze zupełnie nie odeszło, a więc warto wiedzieć, gdzie zatrzymać się będąc w północno-zachodnich Indiach. To Rambagh Palace – hotel sieci Taj, który jest naszym bezwzględnym numerem jeden jeśli chodzi o nocleg na wysokim poziomie w mieście Jaipur.

Hotel zbudowany został w 1835 r. dla królewskiej rodziny, od 1925 r. był natomiast siedzibą Maharadży Jaipuru. Rambagh Palace to miejsce magiczne, pełne luksusu i wytworności. Pięknie urządzone komnaty, restauracje z najlepszymi kucharzami, SPA, królewskie ogrody po których spacerują dumne pawie, czyż to nie brzmi jak bajka? W Pałacu Rambagh znajduje się 79 luksusowych pokoi w tym 41 typu palace, 24 historical suites, 5 luxury, 5 royal suites i 4 grand residential oraz grand royal suites. Wnętrza komnat przypominają o tym, że w tym miejscu mieszkali królowie, każdy szczegół wyposażenia pachnie wytwornością i monarszym stylem. Warto dodać, że hotel organizuje dla swoich gości wycieczki luksusowymi samochodami do Parku Narodowego Rathambore. Do dyspozycji są także: pole golfowe, zajęcia z jogi, stoły do tenisa, krokiet i polo.

zdjęcia: tajhotels