80 lat po ukazaniu się “Przeminęło z Wiatrem”, nowojorskie wydawnictwo postanowiło przedłużyć historię opowiedzianą przez Margaret Mitchell wydając książkę o bardzo popularnej postaci powieści- niani Scarlett O’Hary.

Wiele czasu minęło odkąd jedna z najpopularniejszych książek wszech czasów zdobyła Nagrodę Pulitzera (1937 rok) i od kiedy na jej podstawie został zrealizowany film, który przyniósł 8 Oscarów i zajął 6 miejsce wśród najlepszych obrazów w historii amerykańskiej kinematografii. W 1991 roku pojawiła się “Scarlett” – kontynuacja przygód głównych bohaterów, w której wreszcie Scarlett i Rhett połączyli swe losy na zawsze.

Teraz wydawnictwo “Simon&Schuster” zapowiada publikację kolejnej książki, której akcja ma się toczyć przed wydarzeniami przedstawionymi w “Przeminęło z Wiatrem”. Historia ma opowiadać o życiu piastunki głównej bohaterki, znanej z filmu jako Mamma (choć w rzeczywistości w książce ani razu nie jest wymieniona z imienia). W nowej powieści bohaterka przybierze imię Ruth a czytelnicy poznają jej losy od chwili porwania z rodzinnego Haiti aż po niewolnicze życie w Sawannah. Powieść, napisana przez Donalda McCraiga, jest zatytułowana “Ruth Journey” i zyskała aprobatę spadkobierców Mitchell (co nie wydarzyło się przy okazji “Scarlett”).

Peter Borland z „Simon&Schuster” mówi: “W powieści „Przeminęło z Wiatrem” są trzy główne postacie, ale najczęściej mamy na myśli tylko dwie. Tak dobrze znamy Scarlett i Rhett’a, ale kiedy myślimy o trzeciej okazuje się, że nic o niej nie wiemy- czy miała męża a może dzieci? Nawet nie jesteśmy pewni jak się nazywała”.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie projektem zainteresuje się Hollywood.