Maria Antonina, Mozart, Napoleon… wszyscy wielcy świata zatrzymywali się niegdyś w Pałacu Schönbrunn, w Wiedniu. Już od 30 kwietnia także nieco mniej utytułowani turyści będą mieli okazję zrobić to samo, ponieważ dawna letnia rezydencja rodu Habsburgów zaoferuje możliwość noclegu w apartamencie z widokiem na pałacowe ogrody.

Największa atrakcja turystyczna stolicy Austrii została zbudowana w XVII/XVIII wieku jako odpowiedź na Pałac w Wersalu i co rok przyciąga ponad 8 milionów turystów. W jej ogrodach znajduje się najstarsze europejskie ZOO, a UNESCO wpisało Schönbrunn na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego.

Apartament, będący “mini hotelem”, jest umiejscowiony bezpośrednio nad dawną sypialnią ostatniego cesarza Austro-Węgier, Franciszka Józefa, oraz gabinetem jego ukochanej żony Elżbiety “Sissi”, gdzie spędzała czas pisząc pamiętniki i wiersze. Odnowiony za 400 tysięcy euro, apartament składa się z dwóch sypialni, dwóch łazienek i jadalni z małą kuchenką, której lodówkę wypełni szampan. Najtańszy nocleg ma kosztować 699 euro za osobę, pakiet “nocy poślubnej” za 2700 euro to pokój przyozdobiony różami, szampan, czekoladki, romantyczna kąpiel i śniadanie. Natomiast za 4900 euro można mieć dodatkowo kolację przygotowaną na miejscu przez prywatnego szefa kuchni oraz indywidualne zwiedzanie zamku.