Marka BMW zaprosiła do współpracy Louis Vuitton’a, czego efektem jest kolekcja luksusowych toreb podróżnych, zaprojektowanych specjalnie, by kolorem, stylem i rozmiarem pasowały do nowoczesnego, samochodu hybrydowego BMW i8.

Skąd taki pomysł? Adrian van Hooydonk, szef ds. designu w koncernie samochodowym tłumaczy: „BMWLouis Vuitton łączy nie tylko przywiązanie do tradycji, ale także dążenie do ciągłego rozwijania się. ”. I dodaje: „Ta współpraca uosabia nasze wspólne wartości, a są nimi kreatywność, styl, estetyka i innowacyjność”.

Zestaw obejmuje dwie większe torby podróżne, torbę na garnitur oraz aktówkę, które gabarytowo, doskonale pasują do niewielkiej przestrzeni bagażnika sportowego BMW i8. Ich karbonowa czerń nawiązuje do lakieru samochodu, z kolei wnętrze wypełnia podszewka z mikrofibry w mocnym odcieniu błękitu. Torby są eleganckie ale skromne. Zdobi je laserowo wygrawerowany logotyp Louis Vuitton, charakterystyczna szachownica Damier, kłodki na zamknięcia i zawieszki na wizytówki.

Do stworzenia kolekcji użyto włókna węglowego, dzięki czemu bagaże są bardzo lekkie lecz jednocześnie solidne. Nie jest to przypadek, gdyż we wnętrzu BMW i8 zastosowano ten sam materiał.

Seria jest dostępna od 1 kwietnia 2014 roku, w wybranych sklepach Louis Vuitton na świecie (Monachium, Mediolan, Londyn, Paryż, Moskwa, Dubaj, Nowy Jorku i Los Angeles).

Cena jest nieznana, ale niewątpliwie szczęśliwcy, których stać na zakup BMW i8, będą mogli „dokupić” kolekcję bagaży, bez większych dylematów finansowych.