Tak, wiemy, że fascynują Was zmysłowe lalki Popovy Dolls, dlatego też ta informacja Was ucieszy: bliźniaczki Ekaterina i Elena Popovy zaprezentują światu swoją nową serię lalek złożoną z pięciu modeli.

Siostry ogłosiły nowinę już w czerwcu, ale bliższych szczegółów nie podają i nie prezentują na razie żadnych zdjęć. Zapowiedziały tylko, że już niedługo ukażą się stosowne aktualizacje w katalogu ich lalek, a z wszelkimi pytaniami należy zgłaszać się bezpośrednio do nich via email. O lalkach zdradziły tyle, że cztery modele będą z otwieranymi oczami: Magpie, Cuckoo, Peewit, Little Owl.

Zanim duet E&E Popovy zdecydował się na realizację operacji pod nazwą „szklane oczy dla lalek”, siostry dość długo zastanawiały się, czy warto podejmować to działanie. Dotychczas ich lalki miały oczy malowane. Twórczynie obawiały się, aby ich dzieła nie nabrały wyglądu postaci z dziecięcych kreskówek. Ryzyko istniało, ale – jak się okazało – bliźniaczkom udało się wyszukać producentów doskonałej jakości szklanych oczu.

W przypadku małych dzieł autorstwa sióstr Popovy zamiana oczu malowanych na wkładane ma wymiar prawie że rewolucji. Takie posunięcie dało też siostrom dodatkowe pole do manewru – bo oczy można wymieniać, a ta sama lalka może zyskać zupełnie inny wygląd. Bliźniaczki zapowiadają, że oczy dla ich lalek wykonywane będą ręcznie, a do wyboru będą miały wersje szklane, uretanowe i akrylowe.

Warto też zajrzeć do galerii na oficjalnej stronie Popovy Dolls – dosłownie kilka dni temu, bo 2 lipca pojawiły się najnowsze zdjęcia serii Widow.