Chile jest najdłuższym państwem na świecie, ma prawie 3000 km długości. W stolicy, Santiago, mieszka około 6 milionów osób, dwa razy więcej niż w Warszawie. Santiago to również bogaty region rolniczy, znany z pięknych widoków, ale także winnic, słynących na cały świat. Dzięki łagodnemu klimatowi, w bujnych sadach i na obfitych plantacjach, dojrzewają najlepsze owoce, z których powstaje chilijskie wino.

W centralnej części kraju, w Colchagua Valley, znajduje się Lapostolle Residence, miejsce znane z wyrafinowania i gościnności. Założona w 1994 r. przez Alexandrę Marnier Lapostolle, prawnuczkę twórcy Grand Marnier i jej męża Cyrila de Bournet, Lapostolle produkuje jedne z najznamienitszych win na świecie. Rodzina Marnier postawiła na to, co zapewniło jej sukces w przypadku słynnego likieru: bezkompromisową, najwyższą jakość. Cel był prosty: stworzyć światowej klasy wina przy użyciu francuskiego doświadczenia i wspaniałej ziemi chilijskiej. Dziś Lapostolle to 370 hektarów i 200.000 skrzynek Sauvignon Blanc, Chardonnay, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah i Carmenere wysyłanych co roku do 60 krajów świata.

Rezydencja położona jest wysoko na wzgórzu, wśród winorośli, łagodnych gór i dzikiej roślinności. Chociaż dysponuje tylko czterema apartamentami, to ich wyposażenie jest na najwyższym poziomie, zapewniające luksus i prywatność. Każdy ma 90 metrów kwadratowych, prywatny ogród i taras a swą nazwę zawdzięcza jednemu z gatunków win produkowanych lokalnie. Oprócz nieziemskich widoków na winnice i otaczające je łańcuchy górskie, właściciele zapewniają wszelkie udogodnienia: basen, taras widokowy z wygodnymi leżakami, przejażdżki na koniu i rowerze. Co rano goście mają możliwość uczestniczenia w lekcjach jogi oraz prywatnych lekcjach gotowania. Oczywiście w tak wspaniałym miejscu nie może także zabraknąć degustacji wina. Zwiedzanie winnic przygotowano specjalnie dla tych, którzy rozpoczynają podróż do świata win ale także dla prawdziwych koneserów. Na głodnych czeka suto nakryty stół, a na nim regionalna kuchnia z warzywami ekologicznymi prosto z ogrodu i świeżymi produktami z lokalnego targu. Każdy gość znajdzie tu coś dla siebie. Lapostolle Residence położona jest w tak doskonałej okolicy, że gdy tylko przyjdzie ochota, można udać się na wycieczkę do sąsiednich winnic – Montes czy Neyen.

Bajkowe widoki, pyszne jedzenie, najlepsze wino – czego chcieć więcej?

Pokój dwuosobowy kosztuje 600 dolarów od osoby/noc. Lapostolle Residence jest zamknięta przez cały sierpień i ze względu na niewielką ilość miejsca, rezerwacje trzeba robić z bardzo dużym wyprzedzeniem.

Więcej na: www.lapostolle.com