Kosztuje (prawdopodobnie) 70 milionów funtów i jest w zasięgu portfeli wyłącznie najbogatszych tego świata.

Posiadłość została zaprojektowana w latach sześćdziesiątych XIX wieku dla Ferdinanda de Lesseps’a, budowniczego Kanału Sueskiego.

W 1997 roku piękna willa, należąca do egipskiego multimilionera Al Fayeda (właściciela londyńskiego Harrod’s), była ostatnim miłosnym gniazdkiem księżnej Diany. Tu rozpoczęła swój romans z Doddim i stąd poleciała do paryskiego hotelu Ritz, gdzie wsiadła do auta, by kilkanaście minut później zginąć w wypadku.

18 lat później wnętrza domu położonego w St. Tropez niewiele się zmieniły. To 9 sypialni z których 5 posiada prywatne łazienki, duże salony, dwie kuchnie, pokój do zabaw dla dzieci, basen i domek na plaży również z dziewięcioma sypialniami, krytym basenem, prywatny klub nocny, sala kinowa, bar, siłownia, sauna i kort tenisowy. Poza tym można zacumować tu motorowkę, jest lądowisko dla helikopterow i niewielka przystań dla jachtow.

Rzecznik Al Fayeda potwierdził wystawienie domu na sprzedaż dodając: “On i jego rodzina spędzili wiele cudownych lat w St. Tropez i zawsze będą pamiętać lato roku 1997, kiedy to wielkie szczęście zakończyło się ogromnym bólem i smutkiem”.