Fascynujące Indie. Zastanawiasz się jak najlepiej byłoby podróżować, aby zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje tego cudownego kraju, a jednocześnie nie narażać się na niewygody długiej podróży?

Maharajas Express to oddany do użytku w 2010 roku, luksusowy pociąg, którym podróżni przemierzają Indie, pławiąc się w zbytku niczym władcy sprzed wieków. Kabiny luksusem dorównują pięciogwiazdkowym hotelom, wyposażone są w, jakże przydatną w tym gorącym kraju, klimatyzację, Wi-Fi, TV z odtwarzaczem DVD oraz luksusowe łazienki, a w sumie mogą pomieścić aż 88 pasażerów.

Każdy z  14 wagonów nosi nazwę legendarnych kamieni szlachetnych Maharajów, od Perły po Szafir, od Rubinu po Akwamarynę. O odpowiednie wyżywienie w czasie podróży zadbają świetni kucharze, których potraw z różnych stron świata możemy spróbować w dwóch restauracjach, a dzięki barmanom w barze oglądanie widoków za oknem umilą nam pyszne drinki. Czy można śnić o przyjemniejszej podróży? Owszem, ponieważ wybierając Maharajas Express nie musimy się również martwić o najciekawsze punkty podróży. Opuszczając pociąg aby dostać się do miejsca na trasie lub zabytku, podróżni są otaczani opieką wykwalifikowanego przewodnika oraz mają zagwarantowane komfortowy transport dodatkowy. Do wyboru jest pięć różnych tras, których  same nazwy: Klejnoty Indii, Dziedzictwo Indii, Panorama Indii, Splendor Indii oraz Skarby Indii, są pożywką dla wyobraźni. Każda z tras różni się nie tylko długością trwania (od 4 do 8 dni), ale również przystankami na trasie, wszędzie jednak czeka na nas majestatyczny Taj Mahal oraz niezapomniany Park Narodowy Ranthambore, w którym można zobaczyć tygrysy w ich naturalnym środowisku.

Jak każdy luksus, również Maharajas Express ma swoją odpowiednią cenę, gwarantującą właściwe towarzystwo na pokładzie. Na podróż tym jednym z najbardziej luksusowych pociągów na świecie musimy przeznaczyć przynajmniej około 3600 dolarów, choć podróż w apartamencie prezydenckim to wydatek około 24 tysięcy dolarów.

maharajas-express-india.com