Peru to tajemnicza kraina, jakby pieczołowicie wyrzeźbiona ręką artysty, która fascynuje swym bogactwem pod każdym względem. Nie inaczej jest z luksusowym Tamba del Inca – kurortem hotelowym, jednym z najlepszych w Peru. Po raz kolejny połączenie ekskluzywności z poszanowaniem tradycji niesie za sobą niezapomniane wrażenia estetyczne.

Resort mieści się w Świętej Dolinie Inków (Valle Sagrado de los Incas). Trapezowa architekturą doskonale wpisuję się w topografię miejsca, zlewając naturalnie z otoczeniem. Do dyspozycji gości przygotowano 128 przestrzennych pokoi posiadających wiele nowoczesnych udogodnień. Projektant Roberto Cáparra przemycił tradycyjne motywy do nowoczesnej stylizacji wnętrz. Postawiono na kamień i drewno. Strzeliste kominki, rzeźbione kamienne ściany, nowoczesne materiały zawierające tradycyjne kipu, niegdyś używane przez Inków do liczenia, typowe lokalne wzornictwo na tapetach i zasłonach, regionalna ceramika to główne elementy dekoracyjne.

Na gości czeka stylowa restauracja, w której podniebienie zostanie rozpieszczone do granic możliwości oferując poznanie unikalnych smaków (potrawy przygotowuje się z produktów kupowanych od okolicznych rolników).  Tambo del Inka zaprasza również na relaks troszcząc się o nasze ciało i zmysły. Oferuje basen z podgrzewaną wodą, centrum fitness, odprężające masaże oraz szereg luksusowych zabiegów Spa opartych na starożytnych recepturach. Masaż kamieniami yucamani, zabiegi na twarz z użyciem tradycyjnych przepisów indiańskich zawierających kawę, glinę i kinoę oraz specjalność miejsca czyli zabieg z użyciem złota – ulubionego składnika pielegnacyjnego inkaskich księżniczek.

Okolica Tambo del Inka oferuje przepiękne, egzotyczne widoki. Kwitnące ogrody, imponujące Andy oraz lodowce. Turyści mogą skorzystać z atrakcji w postaci spływów kajakowych na Lago Piuray, przejażdżek rowerowych czy górskich wędrówek. Resort posiada prywatną stację kolejową prowadzącą do Machu Picchu – najlepiej zachowanych ruin tajemniczego miasta Inków, które znajdują się zaledwie 38 km stąd. Warto zwiedzić Cusco, stolicę inkaskiego imperium (50 minut samochodem), kopalnię soli w Salinas de Maras i Ollantaytambo, jedną z najlepiej zachowanych twierdz indiańskich.

Hotel otwarto w 2010 roku. Od tego czasu zaskarbił sobie miano jednego z najlepszych i godnych polecenia miejsc do odpoczynku i relaksu wśród turystów stawiając konkurencji wysoko poprzeczkę.

Tamba del Inca należy do sieci Starwood Hotels&Resorts