Trójkołowce nie są częstym widokiem na drogach, ale nie zdziwimy się, jeśli wkrótce się to zmieni. Sportowa maszyna o nazwie Slingshot ma wszystko, żeby stać się popularną – zabójczo wygląda, a do tego jest piekielnie szybka. Co ciekawe, za jej wyprodukowaniem stoi firma Polaris, czyli znany amerykański producent skuterów śnieżnych.

Pod maską Slingshot znajdziemy 2,4-litrowy silnik EcoTec od General Motors, sterowany przez 5-stopniową ręczną skrzynię biegów. Dzięki tej jednostce trójkołowiec dysponuje mocą 174 koni mechanicznych – niestety producent jak na razie nie zdradził, jakimi dokładnie osiągami cechować będzie się Slingshot.

Biorąc pod uwagę masę pojazdu licząca ledwie 771 kilogramów możemy jednak stwierdzić, że będzie on dość szybki. Do produkcji Slingshot użyto lekkich materiałów, ale zadbano również o bezpieczeństwo, bo do budowy nadwozia wykorzystano również stal nierdzewną.

Obręcze wszystkich trzech kół wykonane są z lekkich stopów, ale różnią się wielkością – z przodu zamontowano obręcze 18-calowe, a z tyłu jedyne koło ma 20 cali. Karoseria jest czerwono-czarna i trzeba przyznać, że w połączeniu z kształtem maszyny robi to naprawdę świetne, bardzo agresywne wrażenie. W środku znalazło się miejsce dla dwóch osób, które w kabinie mają dostęp do 4,3 calowego wyświetlacza LCD oraz zestawu głośników wysokiej jakości.

Cena wersji podstawowej na rynek amerykański będzie wynosić około 20 tysięcy dolarów. Za najdroższą wersję będzie trzeba wyłożyć o 4 tysiące więcej.