Zapomnijcie o pierwszej klasie! Narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich zaprezentował właśnie jeszcze bardziej luksusowy sposób podróżowania. To “The Residence” będąca tym, co do tej pory można było spotkać wyłącznie na pokładach prywatnych odrzutowców.

Każda maszyna A380 należąca do Etihad Airways zaoferuje wyjątkową wersję „The Residence” w różnych barwach i odmiennym wystroju. Każda będzie umiejscowiona na górnym pokładzie piętrowej maszyny i ma liczyć trzy pomieszczenia do wyłącznej dyspozycji podróżującego: salon, sypialnię i przylegającą do niej łazienkę.

W salonie znajdą się: luksusowa skórzana, podwójna kanapa, dwa stoły na których serwowane będą posiłki, barek z alkoholem oraz 32 calowy telewizor. Podwójne łóżko w sypialni zachęci do odpoczynku miękkim materacem, wyborem poduszek oraz egipską bawełną, z której jest wykonana pościel.

Podczas calego lotu goście „The Residence” będą mogli skorzystać z usług kamerdynera, który przeszedł specjalny trening w Akademii Kamerdynerów w Londynie. Dodatkowo, specjalna grupa pomocników ma zrobić wszystko, aby podróż stała się niezapomniana; zatroszczy się o transport po wylądowaniu, zadba o potrzeby kulinarne na pokładzie a kucharz może nawet skomponować danie specjalnie na życzenie gości.

The Residence” jest już dostępna do rezerwacji, choć loty na trasie Abu Dhabi –Londyn mają rozpocząć się dopiero w styczniu 2015 roku. I jeszcze jedno- taka podroż kosztuje około 42 tysięcy dolarów.

zdjęcia: Etihad