Rita Hayworth, a właściwie Margarita Carmen Cansino była niezwykłą amerykańską aktorką i tancerką. Chociaż zaczynała od pokazów tanecznych w nocnych klubach wraz z ojcem – tancerzem flamenco, szybko zyskała popularność na całym świecie już po kilku latach występowania na dużym ekranie.

Romans z aktorstwem rozpoczęła w 1935 r., a 4 lata później zagrała swoją najważniejszą rolę w filmie Howarda Hawksa Tylko aniołowie mają skrzydła”. Ritę Hayworth pamiętamy jednak nie tylko jako aktorkę, ale także jako piękną kobietę – uosobienie seksu i elegancji. Niektórzy uważali, że jest ideałem, ale jak to mówią „nic nie może przecież wiecznie trwać”. Nadeszła moda na blondynki i – choć niezwykle apetyczny – rudzielec został przyćmiony przez młodsze, jasnowłose koleżanki. Nie pomogły nawet próby zmiany fryzury. Rita popadła w alkoholizm, zaraz potem zachorowała na Alzheimera i odeszła nie tylko z ekranów, ale również z tego świata.

Jednak Rity nie da się zupełnie zapomnieć, bo przypomina o niej teraz pióro Montblanc. Montblanc Rita Hayworth Limited Edition 46 to limitowana seria w hołdzie pięknej aktorce. Już na pierwszy rzut oka widać, że pióro musiało być inspirowane urodą kobiecego ciała. Kolor i kształt rękojeści przypominają suknię w jakiej Hayworth wystąpiła w filmie Gilda”, a faliste linie i ozdobne elementy w kolorze czerwonego 18-sto karatowego złota bezsprzecznie kojarzą się z bujną rudą fryzurą hollywoodzkiej aktorki. Na zatyczce pióra znajdują się ozdobne diamenty, a na stalówce – serce, którego symbolu chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Tak jak niegdyś Rita uwodziła swoich fanów, tak pióro Montblanc dzisiaj uwodzi jej entuzjastów.