Włoska stocznia jachtowa Revolver nie przestaje zaskakiwać. Po wypuszczeniu na rynek takich modeli swoich luksusowych łodzi jak 42R i 44GT, już podjęto prace nad kolejnym jachtem. Dwa poprzednie stanowiły spora innowację i to zarówno pod względem wyposażenia, jak i samego kształtu kadłuba. Nowy model, nad którym pracują Włosi, nosi nazwę Revolver 43CC, piękna łódź, inspirowana sylwetką samochodu wyścigowego. Jednym z najbardziej nietypowych dla jachtów elementów, jest tylny spoiler, wzorowany na eleganckich sportowych autach z lat sześćdziesiątych XX wieku.

Model 43CC został zaprojektowany przez włoskiego projektanta Alberto Manciniego (z firmy AM Yacht Design). to ten sam człowiek, który stworzył podstawowy szkic, według którego zbudowano jakiś czas temu Revolver 44GT. Od razu widać, że ma dobrą rękę do tego rodzaju projektów i od podszewki zna prawidła projektowania zarówno aut, jak i szybkich jachtów motorowych.

Nie tylko sylwetka łodzi jest inspirowana sportowym samochodem. Również wnętrze, tym razem bardzo dokładnie zaprojektowane przez Manciniego, ma przypominać luksusowe, wyścigowe superauto z lat sześćdziesiątych. Dotyczy to przede wszystkim odpowiednio profilowanych, skórzanych foteli i elementów kokpitu i listw, które zostały wykonane z lakierowanego drewna.
Zdaniem specjalistów jacht ten powinien doskonale odnaleźć się w segmencie sportowych łodzi z silnikiem zaburtowym. Projekt ten łączy w sobie możliwości jakie daje optymalne wykorzystanie miejsca na pokładzie, prosta obsługę aparatury do sterowania i wysoką wydajność silników zaburtowych. Istnieje spore zainteresowanie tego rodzaju jachtami, jest więc szansa na spory sukces komercyjny włoskiego projektu.

Nowy Revolver to jacht o długości 13 metrów. Przewiduje się, że ma rozwijać prędkość powyżej 50 węzłów. Wiadomo że jacht ma być gotowy w tym roku, ale nie wiadomo natomiast niczego na temat jego ceny.