Jeśli nie możecie się zdecydować czy kupić klasyczny model auta, o którym od zawsze marzyliście, czy może zacząć odkładać na coś bardziej przyjaznego środowisku, holenderska firma Voitures Extravert może przynieść rozwiązanie.

Właśnie zaprezentowala ona klasyczne Porsche 911s ze wszystkimi retro „bajerami”, ale z elektrycznym silnikiem. Zamiast sześciocylindrowego potwora otrzymujemy innego, równie mocnego, mogącego jechać z prędkością 200km/h, przyspieszającego do „setki” w 6 sekund i bardzo ekologicznego.
Projekt Voitures Extravert nosi nazwę Quintessenza i można go nabyć w dwóch opcjach. Pierwsza to Quintessenza SE pod którą kryje się model 911 z lat sześćdziesiątych oraz Quintessenza TE który jest jego wersją dwadzieścia lat późniejszą. Oba modele napędzane są 60 kilowatowym silnikiem, na którym można przejechać około 400km. Zamiast przerabiać sprawne auta, firma woli restaurować te, które lata świetności mają za sobą. Jeśli podoba Ci się pomysł, to elektryczne Porsche 911 od Quintessenza będzie Cię kosztować około 300 tysięcy euro, cena jednak nie zawiera kosztu samego Porsche. Jeśli nie znasz nikogo, kto chętnie się pozbędzie tego modelu, Voiture Extravert znajdzie go dla Ciebie.

Firma ma przygotowywać jedynie pięć aut na rok i na 2018 wszystkie zostały już sprzedane. W 2019 roku będzie ich „aż” 12, więc warto się szybko zastanowić. 🙂