W 1956 roku mechanik z firmy Kurtis Craft Comp, wykorzystując silnik kosiarki, stworzył pierwszy model gokarta ale już trzy lata później w Stanach Zjednoczonych odbyły się pierwsze zawody kartingowe. Dziś gokarty nadal cieszą się popularnością, w wielu miastach można spotkać specjalne tory, po których w wolnej chwili szaleje nie tylko młodzież, ale i starsi fani tych mini samochodów (wielu kierowców F1 jak Robert Kubica, Jenson Button czy oczywiście Fernando Alonso zaczynało kariery w sportach motorowych właśnie od gokartów).

Ku uciesze najmniejszych moto maniaków na rynku dostępne są także gokarty z pedałami, czyli napędzane siłą własnych mięśni, a wiele firm jak Ferrari, Audi, Saab a ostatnio też Porsche powiększa swoje kolekcje o samochody dla najmłodszych.

25 kilogramowy pojazd o długości nieco ponad półtora metra, na pedały, to ekskluzywna wersja mini autka przyszłych Schumacherów. Jego obsługa jest tak prosta, że mogą z niego korzystać już nawet pięciolatki, pod warunkiem, że nie mają więcej jak 150 cm wzrostu i nie ważą więcej jak 50 kg. Do stworzenia tego cuda wykorzystano elementy konstrukcyjne rowerów, a wszystkie części są plastikowe lub metalowe. Młody kierowca, siedząc w wygodnym fotelu, ma pod prawą ręką i prawą nogą hamulec, by czuł się bezpiecznie podczas jazdy. Ten mini Porsche to bez wątpienia wymarzony, pierwszy pojazd przyszłego kierowcy.

Dorośli moto maniacy mogą jedynie popatrzeć z daleka na śmigające autko z kolekcji Porsche Lifestyle Collection i trzymać się za portfel, bo jego cena  to ok. 675 euro.