Połączenie telefonu komórkowego z odtwarzaczem plików muzycznych to nic nowego. Wiele osób od dawna korzysta z tej funkcji, która była dostępna już nawet w starych telefonach.

Pierwotnie dysponowały one jednak bardzo ograniczoną ilością pamięci, przez co nie można było przechowywać na nich zbyt wiele muzyki, ewentualnie wiązało się to z kompresja plików, czyli z dużą utratą jakości nagrania.

Wraz z rozwojem telefonii i pojawieniem się na rynku wielofunkcyjnych smartphone’ów, wzrosły również możliwości związane z odtwarzaniem plików muzycznych w telefonach. Pozostał jednak problem związany z jakością słuchawek używanych przy rozmowach telefonicznych. Mała, douszna słuchawka na cienkim kablu lub słuchawka bezprzewodowa, to dobry sprzęt w przypadku rozmów telefonicznych, gdzie jakość nie jest tak istotna. Jednak ludzie, którzy lubią słuchać muzyki mają często o wiele większe wymagania wobec sprzętu audio.

Całkiem niedawno ciekawa propozycję dla swoich klientów zaoferowała Nokia, która we współpracy z firmą Monster opracowała wysokiej jakości słuchawki nauszne Nokia Purity Pro, podłączane do nowych telefonów. Są one polecane szczególnie do smartphone’ów opartych na Windows Phone, ponieważ można sterować głośnością za pomocą funkcji ControlTalk. Można jednak używać również przycisków, które są umieszczone w małym panelu sterowniczym na przewodzie.

Parametry techniczne produktu firmy Monster budzą zaufanie, ponieważ słuchawki te mają pasmo przenoszenia dźwięków mieszczące się w zakresie 20-20 000 Hz. Są one również wyposażone w mikrofon, aby można było odbierać połączenia telefoniczne i używać telefonu także w jego podstawowych celach. Działa on jednak wyłącznie dla gniazd obsługujących funkcję Nokia AV. W przeciwnym razie słuchawki stają się jedynie urządzeniem do odtwarzania, bez możliwości rejestracji dźwięku.

Podobnie jak w przypadku innych luksusowych produktów audio, tak i w tym, Monster stanął na wysokości zadania również w kwestiach designerskich. Precyzyjnie wykonane słuchawki Nokia Purity mają oszczędny kształt o dobrze przylegają do uszu. Produkowane są w czterech kolorach: różowym, niebieskim, czarnym i białym.

Więcej na: puritybymonster.com