Po tym, jak w paryskim barze pochlebnie wypowiadał się o Hitlerze, obrażając włoskie turystki antysemickimi wypowiedziami, dom mody Dior wyrzucił go z pracy. Oczywiście John Galliano zaskarżył tę decyzję, jednak, póki co, niewiele wskórał, choć domaga się 6 milionów euro odszkodowania.

Wydawało się, że kariera jednego z najbardziej ekstrawaganckich projektantów mody chyli się ku upadkowi, jednak wczoraj grupa Only the Brave, ustami swego szefa Renzo Rosso, ogłosiła, że Galliano stanie na czele domu mody Maison Martin Margiela.

Projektant zajmie się liniami prêt-à-porter oraz haute couture i zaprezentuje swą pierwszą kolekcję w styczniu 2015 roku z okazji Fashion Week. “Margiela jest gotowy na przyjęcie ikony mody, osobowości równie charyzmatycznej jak twórczej. John Galliano jest bez wątpienia jednym z największych talentów wszech czasów. Wyjątkowy projektant dla domu mody, który zawsze potrafił tworzyć i stawiać wyzwania światowi mody. Cieszę się z jego powrotu i nie mogę się doczekać, aż stworzy tutaj “magiczną grupę”, którą tylko on jest w stanie powołać do życia. Życzę mu, by znalazł tu swój nowy dom” powiedział Renzo Rosso.

Zdjęcie: Patrick Demarchelier