Okazuje się, że wielu mężczyzn darzy diamenty równie dużym zainteresowaniem jak kobiety. Trudno na przykład znaleźć takiego, który nie chciałby posiadać na własność Premier Blue, jednego z najpiękniejszych diamentów na świecie, który już niebawem zostanie wystawiony na sprzedaż na Magnificent Jewels and Jadeite Autumn Sale, odbywającej się w Hongkongu. Aukcja jest organizowana z okazji 40-tych urodzin obecności domu aukcyjnego Sotheby’s w Azji, zatem okazja wymaga szczególnej oprawy, a obecność Premier Blue niewątpliwie ją uświetni.

To największy okrągły błękitny diament na świecie z wagą aż 7.59 karatów. Premier Blue nie ma najmniejszej skazy. Zalicza się go do klasy Fancy Vivid – najwyższej wśród kolorowych diamentów. Nawet niewprawne oko zauważy, że to jedyny w swoim rodzaju klejnot, którego urodzie nie można nic zarzucić.

Nie bez znaczenia jest też jego kolor. Błękitne diamenty należą do rzadkości i są kilkanaście razy droższe od tych najczęściej spotykanych czyli bezbarwnych. Kształt Premier Blue również jest dość nietypowy. Zazwyczaj okrągłe są jedynie bezbarwne diamenty aby podkreślić ich blask, unika się jednakże przycinania w ten sposób rzadkich i kolorowych kamieni, ponieważ wiąże się to ze sporą stratą cennego materiału.

Cena wywoławcza diamentu nie jest jeszcze znana, jednak już teraz można się spodziewać, że nie będzie niska (w 2011 roku błękitny, lecz mniejszy diament o wielkości 6,01 karata został sprzedany za prawie 1,7 mln dolarów). Aukcja rusza 7 października i już teraz budzi spore emocje wśród kolekcjonerów kamieni szlachetnych dysponujących oczywiście odpowiednio dużym kapitałem.

zdjęcia: diamondworld