Linie Qatar Airways już drugi raz z rzędu zostały uhonorowane tytułem Najlepszych Linii Lotniczych Świata w konkursie Skytrax Awards.

 

Nagroda przyznana przez Skytrax to najbardziej prestiżowe i pożądane wyróżnienie w przemyśle lotniczym. Uzyskanie jej po raz drugi świadczyć może wyłącznie o niepodważalnej jakości usług oferowanych klientom Qatar Airways. Tym bardziej, że w celu wyłonienia finalistów sprawdzono 200 linii lotniczych i zapytano o zdanie 18 milionów pasażerów – w sumie 10 miesięcy pracy.

 

Wśród 38 testowanych kryteriów pod lupą jurorów znalazły się między innymi bezpieczeństwo, obsługa, komfort foteli, czystość na pokładzie, catering, a także rozrywka podczas lotu.  Konkurencja była olrzymia i poziom wysoki, jednak Qatar Airways poszczycić może się już kilkoma statuetkami. Na swoim koncie ma tytuł Najlepszych Linii Lotniczych na Bliskim Wschodzie, Najlepszy na Świecie Catering w Klasie Biznes, Najlepsze na Świecie Fotele w Klasie Biznes. Także personel pokładowy Qatar Airways został uznany za najlepszy na świecie.

 

Poniżej przedstawiamy pierwszą 10 zwycięzców Skytrax Award 2012:

1.      Qatar Airways

2.      Asiana Airlines

3.      Singapore Airlines

4.      Cathay Pacific Airways

5.      ANA All Nippon Airways

6.      Etihad Airways

7.      Turkish Airlines

8.      Emirates

9.      Thai Airways

10.    Malaysia Airlines

 

 

Zwycięzcy gratulujemy, czekamy na pojawienie się LOTu wśród kolejnych laureatów a pasażerów zachęcamy do indywidualnego testowania jakości ich usług, szczególnie że od grudnia Qatar Airlines uruchamia bezpośrednie połączenia z Warszawy do Dohy.

 

Więcej o linii i rezerwacje na www.qatarairways.com