Honkong to wyjątkowe miejsce. „Odzyskany” przez Chiny w 1997 roku, jeszcze przez 50 lat będzie utrzymywać specjalny status i cieszyć przywilejami gospodarczymi. To miejsce, które fascynuje swą różnorodnością kulturową i bogactwem a każdego roku przyciąga tłumy turystów z całego świata.

 

Miasto słynie z Causeway Bay, które jest niemal ziemią obiecaną dla zakupoholików i turystów. Jeszcze 100 lat temu była to przybrzeżna mielizna a dziś, dzięki nawiezieniu ziemi i piachu oraz połączeniu systemem dróg ze stałym lądem, stała się częścią miasta z najdroższą ulicą na świecie. Wynajem jednego metra kwadratowego powierzchni handlowej przy ulicy  na Causeway Bay  kosztuje 22 tysące euro.

 

Ulica skupia największe aleje handlowe i rozrywkowe. Największe centrum handlowe będące jednocześnie symbolem Causeway Bay to Times Square, przy Russel Street, z najlepszym punktem widokowym w Honkongu. 230 sklepów na 16 piętrach, międzynarodowe marki i lokalni wytwórcy codziennie przyciągają tłumy spragnione nowości i dobrych cen. Każdego roku na Sylwestra przybywa tu tysiące mieszkańców, by uczestniczyć w ceremonii powitania Nowego Roku.

 

Stoiska na Bazaar Jardine sprzedają modne ubrania i akcesoria w przystępnych cenach i są bardzo popularne wśród zakupoholików. W przerwie zakupów, można zjeść pyszne przekąski i owoce morza. Większość sklepów jest otwartych do późna, gdy wszystko mieni się kolorowymi, migoczącymi neonami. Tłumy ludzi, które odwiedzają to miejsce rusza wtedy na wieczorny rejs łodzią wokół portu.

 

We wschodniej części dzielnicy Causeway Bay mieści się słynny Victoria Park, będący największym parkiem Honkongu. Znajdują się tu korty tenisowe, basen, boisko do piłki nożnej i inne obiekty sportowe.

 

Niezaprzeczalnie Honkong to modowy i kulturowy raj, szkoda tylko, że dla nielicznych.