Dziewicza wyspa Fernando de Noronha (należąca do Brazylii) położona na Oceanie Atlantyckim, w odległości 350 kilometrów od wybrzeża, nazywana jest rajem na ziemi. Z kolei pobyt w czterogwiazdkowym, niewielkim hotelu Maravilha, ukrytym wśród bujnej roślinności, zachwalany jest jako „oaza dla osób, które chcą korzystać z cudów archipelagu (liczącego 26 wysepek z których jedynie Fernando de Noronha jest zamieszkana ”.

Z okien Maravilha rozciągają się idylistyczne widoki, stworzone przez naturalne piękno przyrody. Człowiek jest tu tylko dodatkiem do świata zwierząt, turystów jest niewielu, a liczba mieszkańców nie przekracza 250 osób.

Goście, o których dba aż czterdziestu pracowników, mogą wypocząć w jednym z trzech, komfortowo wyposażonych apartamentów lub w jednym z ośmiu prywatnych domków z przestronnym balkonem. Każdy z nich posiada pościel z egipskiej wełny, poduszki z gęsiego pierza, telewizor plazmowy, minibar, klimatyzację, telefon. Architektura świetnie komponuje się z otoczeniem. Nie jest zbyt nowoczesna, a wystrój wnętrz nie krzyczy luksusem. Bielone ściany, drewniane bele i naturalne materiały, takie jak bambus i trzcina, tworzą romantyczno-rustykalny klimat.

Obiad można zjeść w urządzonej na styl tropikalny restauracji lub na zewnątrz, chłonąc przy okazji nie tylko zapachy potraw, ale też piękno krajobrazu. Menu oferuje dania z produktów regionalnych oraz z przywiezionych z pobliskiej Brazylii. Świeże owoce morza, makarony lub dania wegetariańskie, a wśród nich popisowe propozycje szefa kuchni – przegrzebki z grilla i ryba z zieloną fasolą.

W odległości pięciu minut od hotelu znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż otoczona lazurową wodą. Można nurkować wśród koralowców i ławic wielobarwnych ryb, surfować, żeglować, wyciszyć się przy szumie fal lub po prostu podziwiać piękno zachodzącego słońca. Z kolei na osoby, które nie mają ochoty nigdzie się ruszać, czeka kąpiel w basenie bez krawędzi, salon piękności, sauna, jacuzzi oraz centrum SPA oferujące szereg licznych zabiegów – masaże, kąpiele w wodzie morskiej, maseczki z wodorostów i inne.

Lotnisko znajduje się na wyspie, zaledwie dziesięć minut jazdy od hotelu Maravilha.

Doba w pokoju dwuosobowym w kwietniu to wydatek około 650 dolarów.