Zakładając, że przeciętna długość życia człowieka to ok. 80 lat, gość, który planowałby spędzać urlop tylko w hotelu The Gleneagles w Highlands, górzystym regionie Szkocji, i co roku wybierałby inny apartament, musiałby żyć trzykrotnie dłużej, aby móc zrealizować swój cel.

The Gleneagles to jeden z największych hotelowych kurortów na świecie. Wokół niego rozciąga się 850 akrów raju dla golfistów i jeszcze większy teren absolutnie dzikiej przyrody. Obiekt, który powstał na początku lat 20-tych ubiegłego wieku, od razu został okrzyknięty hotelowym ósmym cudem świata. Nazywano go Riwierą w Higlands, a pobyt w nim był uznawany za wypoczynek w najlepszym tonie. Nie tylko miłośnicy golfa byli przyciągani doskonałością hotelu – choć to akurat namiętność do uderzania piłeczki do dołka była główną siłą napędzającą odwiedzających do zatrzymywania się w The Gleneagles. Znakomite warunki do uprawiania golfa nadal są głównym magnesem przyciągającym gości do malowanej pagórkami okolicy, ale są i tacy, którzy przyjeżdżają to z powodu bajecznych krajobrazów. Uroda otoczenia jest tak duża, że  utworzono tu wiele obszarów ochrony przyrody.

Jeśli ktoś uważa, że golf to zajęcie dostarczające wystarczającej ilości adrenaliny, nie będzie w hotelu narzekał na nudę. Kiedy pasjonaci tej gry będą przemieszczać się po doskonale utrzymanych polach, osoby aspirujące dopiero do tytułu mistrza w machaniu kijkiem mogą skorzystać z istniejącej od 30 lat prestiżowej Akademii Golfa. Reszta, niezainteresowana wędrówką od dołka do dołka, może spędzać czas wolny w hotelowym SPA, na łonie natury podczas polowania, zajęć z łucznictwa, sokolnictwa czy podczas rajdu samochodowego po okolicznych wertepach.

Dzieci i młodzież w The Gleneagles to goście zupełnie wyjątkowi – hotel kusi taką ilością atrakcyjnych zajęć, że najlepiej będzie, jeśli opiekun jak najszybciej trafi na pole golfowe, a latorośl – pod opiekę animatorów.

Goście odwiedzający The Gleneagles mogą liczyć na zakwaterowanie w budynku hotelowym albo w domkach na terenie posiadłości. Każde lokum to szczyt luksusu.

zdjęcia: gleneagles.com