Liverpool na każdym kroku przypomina, że to właśnie z tego miejsca pochodzi najsłynniejszy na świecie zespół The Beatles – sklepy i muzea pełne są pamiątek wspaniałej czwórki, a uliczni grajkowie grają głównie ich przeboje. Kolejnym punktem na beatlesowej mapie tego miasta jest hotel Hard Day’s Night, urządzony właśnie w ich tematyce.

Nazwa hotelu nawiązuje do The Beatles, bo taki sam tytuł miał film z udziałem członków zespołu oraz wydany w 1964 roku trzeci studyjny album, będący równocześnie ścieżką dźwiękową do filmu. Również miejsce nie jest przypadkowe – hotel położony jest w samym sercu miasta w dzielnicy Cavern, nieopodal klubu, w którym zespół, wtedy nazywający się jeszcze The Quarry Men, zaczynał i gdzie został dostrzeżony przez ich menedżera Briana Epsteina.

Mieszczący się w zabytkowym XIX-wiecznym budynku przy North John Street hotel został otwarty w 2008 roku, kiedy Liverpool był Europejską Stolicą Kultury. Znajduje się tam 110 pokoi oraz bary i restauracje, gdzie rozbrzmiewają klasyczne utwory The Fab Four. Hard Day’s Night jest przykładem zharmonizowania ekskluzywności i luksusu z prawdziwą gratką dla fanów rockowej kapeli. W gustownie urządzonym hotelu, w którym nie brakuje zabytkowych mebli i marmurowych wykończeń, co rusz napotykać można na pamiątki związane z Beatlesami.

Szczególnie ciekawą propozycją są luksusowe i przestronne apartamenty Paula McCartneya i Johna Lennona. Składają się one z dwóch pomieszczeń, łazienki i balkonu z kompletnym wyposażeniem godnym prawdziwych gwiazd, których podobizny widnieją na ścianach. Co ciekawe, droższy jest apartament Lennona, gdzie noc kosztuje 950 funtów, czyli o 200 funtów więcej niż „u McCartneya”. W cenie wliczone jest śniadanie dla dwóch osób, minibarek oraz butelka szampana.

W ofercie hotelu znajdują się także dużo tańsze opcje na zakwaterowanie, czyli pokoje Luxury i Deluxe. W każdym z nich znajdziemy m.in. łazienkę, wszelkie udogodnienia technologiczne takie jak Wi-Fi, telewizja i telefon, łóżka Hypnos, czy oddzielne miejsce do pracy. Dodatkowo niektóre pokoje Deluxe znajdują się na poddaszu, z którego rozciąga się piękny widok na Liverpool. W tym przypadku ceny zaczynają się od 95 funtów za Luxury i 115 funtów za Deluxe.

Nazwa hotelu zobowiązuje – jest to z pewnością najlepsze miejsce na spędzenie nocy po ciężkim dniu zwiedzania Miasta Beatlesów.

www.harddaysnighthotel.com