Belize to raj przygód, majestatyczne lasy i garść historii na każdym kroku…” – takimi słowami zachęcają nas właściciele Resortu Ka’ana na swojej stronie internetowej do odwiedzenia Ameryki Środkowej.

Trudno się nie zgodzić, wystarczy obejrzeć krótki filmik na stronie tego przytulnego, niewielkiego hotelu znajdującego się nad Morzem Karaibskim. Jeśli zamierzasz się oświadczyć ukochanej, albo zabrać żonę na romantyczną wycieczkę, której nie zapomni do końca życia to jest to idealne miejsce dla was. Ekskluzywne apartamenty z prywatnymi basenami i uroczymi widokami rozmiękczą serce każdej kobiety, a wycieczki do ruin pobliskich zamków sprawią, że mężczyźni odkryją w sobie Indianę Jones’a. Jeżeli do tej pory nie miałeś okazji polecieć helikopterem to jeśli zdecydujesz się spędzić urlop w Ka’ana taka atrakcja także będzie zapewniona.

Jest tu też coś dla lubiących podwodne przygody – „Złap słońce na plaży i zanurz się w podwodną dżunglę w Hol Chan Marine Reserve!” – zachęca turystów belizyjski Resort. Można nurkować wzdłuż rafy, można obserwować rekiny albo ugotować własny obiad. Jeśli wydaję ci się, że to już wszystkie atrakcje to mocno się mylisz! Przed Tobą jeszcze baldachimy z wodospadów, zwiedzanie jaskiń kajakiem, konna przejażdżka wzdłuż rzeki Mopan czy zgłębianie rzemiosła tubylców w rezerwacie Pine Ridge Mountain. A gdybyś tak jeszcze na koniec zabrał swoją drugą połówkę na romantyczny piknik do Big Rock Falls, to jesteśmy pewni, że jej serce zabije szybciej i to nie tylko na widok zapierających dech w piersiach urokliwych zakątków. Tylko nie zapomnij o schłodzonym szampanie! 

zdjęcia: kaanabelize