Serce to motyw pozornie banalny i infantylny, jednak znane marki w kolekcjach jesień-zima 2013 udowadniają, że ten wzór może prezentować się elegancko, a nawet nieco zadziornie pod warunkiem, że nie zestawimy go z cukierkowym różem lub krzykliwą czerwienią.

Marka Burberry proponuje serduszkową kolekcję utrzymaną w spokojnej, stonowanej gamie kolorystycznej. Motyw serca prezentowany w otoczeniu brązu, beżu i czerni wygląda wyrafinowanie i niebanalnie. Brytyjska marka wykorzystała ten wzór nie tylko w projektach kobiecych, ale również w kolekcji męskiej. Dla pań stworzono m.in. sukienki, szorty, spódnice i torebki ozdobione drobnymi serduszkami. Dość nowatorskim pomysłem są męskie koszule z tym pozornie typowo kobiecym motywem. Jednak serca w wydaniu męskim, połączone z wyrafinowanym granatem prezentują się elegancko i dostojnie, wiec z pewnością przypadną do gustu panom lubiącym ekstrawaganckie i nowatorskie modowe trendy.

Jesienne projekty zawierające sercowy motyw proponuje również Aquilano Rimondi, ale również te propozycje nie mają nic wspólnego z potocznym rozumieniem popularnego wzoru. Serca zostały zestawione z formalną kolorystyką czerni i bieli oraz głęboką zielenią, co nadaje im szlachetny, wyrazisty charakter. Cała gama kolorystyczna przywodzi na myśl odcienie, które spotykamy w talii kart. Projekty Aquilano Rimondi na sezon jesień-zima 2013 to tajemnicze propozycje, które przywodzą na myśl tajemniczą i nieco mroczną fantastyczną krainę.

Sezon jesień-zima 2013 pokazuje popularny i skomercjalizowany wzór serca w zupełnie nowym, intrygującym świetle. Dotychczas uroczy motyw tej jesieni przybiera zupełnie inne oblicze.

zdjęcia: stylebistro.com