W listopadzie przyszłego roku na ekrany kin ma trafić kolejny, 24 już film z przygodami nieustraszonego agenta Jej Królewskiej Mości. Z plotek, jakie coraz częściej pojawiają się w prasie wiadomo, że najpoważniejszym kandydatem do roli czarnego charakteru, który będzie chciał zawładnąć światem i pozbyć przystojnego Jamesa, jest dwukrotny zdobywca Oskara (za “Inglorous Bastards” i „Django”)- Christopher Waltz.

Ma on wcielić się w postać chyba najsłynniejszego przeciwnika 007, czyli Ernsta Stavro Blofelda, rozpoznawanego najlepiej dzięki długiej bliźnie na policzku. Bitwa między nimi zakończyła się w 1981 roku w filmie “Tyko dla Twoich Oczu” (“For Your Eyes Only”), kiedy to Blofeld spadł z helikoptera do komina fabryki na przedmieściach Londynu. Okazuje się jednak, że nie skończył tak tragicznie, jak miał nadzieję James i wszyscy widzowie.

Inne plotki mówią, że spora część filmu będzie się toczyć w Rzymie, gdzie Bond (ponownie grany przez Daniela Craiga) ma się znaleźć po odważnym lądowaniu ze spadochronem na Moście Sisto. Poza tym w filmie będzie kilka pościgów samochodowych z kultowymi Fiatami 500, co z pewnością jest hołdem dla włoskich kierowcow i ich, delikatnie mówiąc, dość nieostrożnego stylowi jazdy. Jedno z aut skończy w Tybrze, inne ma zostać zmiażdżone tuż przed wjazdem na teren Watykanu.

Sceny w Rzymie mają być nagrywane w lutym i marcu 2015 roku, więc zachęcamy do odwiedzenia Wieczngo Miasta w tym czasie.

Pozostanie jedno otwarte pytanie: kto zagra kotkę Blofelda?