Większość kobiet z własnego doświadczenia wie, że najczęściej w torebce nosi się… bałagan. I to między innymi z tego powodu panie dotychczas zazdrośnie strzegły tajemnicy dotyczącej  zawartości tego podręcznego akcesorium. Teraz jednak odważniej reagują na powiedzenie „Pokaż mi, co masz w torebce, a powiem ci, kim jesteś” – ponieważ noszą perspex clutch.

Ów najnowszy hit to mała, często przezroczysta torebeczka z tworzywa. Może przypominać kopertówkę, saszetkę lub etui. Zawsze ma fantazyjne zapięcie  i/lub uchwyt, a w jej wnętrzu… Tu możliwości są dwie: albo widać jak na dłoni, co kobieta nosi w takiej torebce, albo ciekawskie oko musi zadowolić się widokiem gustownych lecz nieprzejrzystych stylizowanych ścianek zewnętrznych torebki, lub też saszetek, które – włożone do polimerowego etui – niczym mityczna puszka Pandory chronią wnętrze kobiecego „niezbędnika” przed wścibskimi spojrzeniami i podsycają zainteresowanie tym, co kryje się środku.

Być może dlatego najnowsza kolekcja super modnych perspex clutch sygnowanych marką Charlotte Olympia nosi znaczącą nazwę Pandora. Eleganckie, przypominające etui, torebki z tej serii są bardzo praktyczne. Użyteczność widać szczególnie w odniesieniu do przezroczystych modeli z kolekcji Pandora, bowiem do tematycznego etui zewnętrznego dołączono po 3 stylowe saszetki wewnętrzne. Jest więc wśród przezroczystych perspex clutch marki Charlotte Olympia wersja romantyczna „Married me” z rzucającym się w oczy zamknięciem w kształcie pierścionka z brylantem, zabawna saszetka zewnętrzna z zapięciem – żabą będącą zaklętą królewną, wersje dla kopciuszka i monarchini: z miniaturowym złotym bucikiem lub koroną, albo też z super dużą agrafką dla miłośniczek mody. Nieprzezroczyste, sztywne torebki zewnętrzne przybierają zaś wygląd zaskakujący: nakrapianego kapelusza muchomora czerwonego czy klasycznego klapsa filmowego.

Ceny torebek w kolekcji Pandora zaczynają się od niecałych 600 funtów szterlingów. Najdroższy model ma naturalne złocenia i kosztuje ponad 1100 funtów.

www.charlotteolympia.com