Szybkie pływanie marzy się ludziom od dawna, nic więc dziwnego, że powstają nowe technologie, pozwalające poczuć jeszcze większy przypływ adrenaliny na wodzie. Dla tych, którym nie wystarczają zwyczajne maszyny, skonstruowano skuter wodny Cayago F7 firmy Seabob, nietypowy, ponieważ kładziemy się na nim jak na styropianowej desce do nauki pływania.

Cayago F7 osiąga prędkość do 20 km/h, co pozornie nie robi aż tak dużego wrażenia, tyle tylko, że jesteśmy przy tej prędkości zanurzeni prawie całkowicie w wodzie, można to więc porównać do wrażeń jakie mielibyśmy, pływając bardzo szybko wpław. Na szczęście maszyna ta ma 10 biegów, co pozwala zredukować prędkość. Instrukcja obsługi opisuje nawet style pływania, jakie można sobie dołączyć do poszczególnych biegów. Dzięki temu, że silnik jest napędzany przez akumulator, jest on w pełni ekologiczny i nie emituje spalin. Jest również dość cichy, nie wpływa więc na wodną faunę.

Największym zaskoczeniem przy użytkowaniu tej ciekawej zabawki jest fakt, że na F7 możemy sobie również pozwolić na podwodne eskapady. Warto więc zaopatrzyć się w okularki i sprzęt do nurkowania. Pod wodą skuter osiąga prędkość o połowę mniejszą, niż na powierzchni.

Kierowanie pojazdem jest bardzo łatwe, ponieważ wystarczy odpowiedni skręt ciała, by maszyna pomknęła w stronę, w którą chcemy płynąć. Dzięki łatwej obsłudze uchodzi on za skuter przyjazny dzieciom. Mogą go samodzielnie używać powyżej 12 roku życia. Jak wynika z zamieszczonych w sieci opinii, młodzi ludzie uwielbiają go właśnie za prostotę i świetną zabawę, jaką oferuje.

Chociaż Seabob Cayago F7 jest stosunkowo nowym modelem, prawdopodobnie już wkrótce pojawią się na rynku również jego kopie, ponieważ maszyna zebrała bardzo dobre opinie i kosztuje około 13 tysięcy euro. Można się jednak spodziewać, że wraz z upowszechnianiem się tego typu pojazdów, ich ceny będą spadały.

zdjęcia:seabob