Brytyjska firma Vertu znana z produkcji luksusowych i bardzo drogich telefonów komórkowych ponownie połączyła swoje siły ze słynnym Ferrari. Owocem tej kooperacji jest telefon Vertu Ti Ferrari Limited Edition, który inspirowany jest samochodem F12 Berlinetta.

Bazą dla smartfona jest model Vertu Ti, który w związku ze współpracą zyskał kilka charakterystycznych elementów. Telefon pokryty jest taką samą skórą, którą można znaleźć w środku F12 Berlinetta, ponadto w konstrukcji użyto najlepszych materiałów, takimi są tytan, stal nierdzewna oraz powłoka diamentowa DLC – Diamond Like Carbon. Również czarno-czerwona kolorystyka nawiązuje do włoskiej marki, a o współpracy dwóch producentów przypominają loga Ferrari. Telefon ma także wbudowana specjalną aplikacje o Ferrari, z filmami, historią i ciekawostkami na temat marki, poza tym będzie możliwość wybrania dzwonka z dźwiękiem silnika samochodu. Charakterystyczny jest także zegar przypominający prędkościomierz, jakby żywcem przeniesiony z F12 Berlinetta.

Sam smartfon wyposażony będzie w dwurdzeniowy procesor Snapdragon 1,7 GHz, wysokokontrastowy wyświetlacz o przekątnej 3,7 cala i dwa aparaty telefoniczne – tylny 8 Mpix oraz przedni 1,3 Mpix do rozmów na Skype. System operacyjny obsługujący telefon to Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Żywotność baterii ma wynosić do 200 godzin pracy.

Producent zdradził, że wyprodukowanych zostanie tylko 2013 egzemplarzy przeznaczonych na rynki Azji Środkowo-Wschodniej i Australii. Podobnie jak w przypadku każdego innego projektu, firma Vertu nie powinna mieć problemu ze sprzedaniem każdego z nich. Klientów nie odstraszy nawet cena, która ma wynosić nieco ponad 16 tysięcy dolarów – z pewnością trafią one do rąk właścicieli i fanów Ferrari.