W luksusowym Evason Ma’In Hot Springs Six Senses SPA Resort w Jordanii nie trzeba paneli słonecznych, aby cieszyć się gorącą wodą, stojąc pod wodospadem spadającym z głośnym szumem ze skalistego zbocza. O podgrzanie wody zadbała tu sama natura, tworząc w tej okolicy gorące źródła.

Ciepła kaskada spada do basenu z hydromasażem położonym tuż za równie imponującym ośrodkiem wypoczynkowym, przepięknie wkomponowanym w naturalne, dość surowo wyglądające otoczenie. Basen jest częścią SPA – osobnego budynku z 10 pokojami zabiegowymi i unikalną parową grotą. Cały Evason Ma’In Hot Springs Six Senses ma natomiast 97 pokoi gościnnych, w tym apartamenty jedno- i wielopokojowe oraz specjalne: królewski i dla nowożeńców, posiadające prywatną ochronę i wyjątkową lokalizację z panoramą na niesamowicie malowniczą okolicę. Dobre widoki w ośrodku dotyczą nie tylko krajobrazu za oknami, ale także tego, na co można liczyć podczas spędzania czasu wolnego. Opcji jest sporo: od poznawania historii Jordanii, poprzez doświadczenia religijne (lub zmysłowe nad Morzem Martwym), aż po niezwykłe wycieczki po okolicy, która nie powinna kojarzyć się jedynie z pustynią, oazami czy typowymi arabskimi miasteczkami. Na skraju Morza Martwego znajduje się bowiem Mujib Nature Reserve – jeden z czterech parków narodowych Jordanii, z obszarami ochrony zagrożonego wyginięciem koziorożca nubijskiego, ssaka o imponującym porożu, którego siedliskiem jest malowniczy kanion wzdłuż biegu rzeki Mujib. Jak malowane (dosłownie) są też niezwykłe wąwozy i szczeliny skalne w pustynnym obszarze Wadi Rum – tak na ścianach skalnych znajdują się przejawy sztuki pradawnych mieszkańców tych terenów. Majestatyczną statykę tego miejsca warto przeciwstawić dynamicznej wyprawie szlakiem gorących źródeł – zawsze można poszukać potem ochłody w wodach Morza Martwego. Kto woli klimat jeszcze zimniejszy, musi udać się do Al-Karak, miasta, gdzie prawie tysiąc lat temu Krzyżacy postawili wspaniały zamek obronny, i tam odpocząć w cieniu murów twierdzy. Miłośnicy architektury nie mogą pominąć jeszcze jednej wycieczki: do starożytnej Petry – zaliczanego do cudów świata dawnego miasta z wykutymi w skale imponującymi budowlami i rzymskim teatrem pod chmurką. Pozostałości po Rzymianach w postaci ogromnego amfiteatru, hipodromu i setek kamiennych kolumn znajdują się też w okolicach miejscowości Dżarasz.

Pobyt w Evason Ma’In Hot Springs Six Senses mobilizuje do odwiedzenia szeregu ważnych dla chrześcijan miejsc, np. Betanii czy Jerozolimy. To jeden z nielicznych ośrodków, gdzie mistyka, religia, nowożytność i dawne dzieje tworzą niezrównany klimat wkomponowany w cuda natury.

 www.sixsenses.com