W londyńskim Covent Garden zapoczątkowano nietypową tradycję – w okresie Świąt Bożego Narodzenia powstają tam budowle z klocków LEGO. W tym roku, od 14 listopada do 22 grudnia, podziwiać można ogromną kulę śnieżką. W jej środku znalazło się miejsce dla kilkunastu najsłynniejszych budynków stolicy Wielkiej Brytanii.

Za projektem stoi słynny mistrz klocków LEGO – Duncan Titmarsh. Ten sam artysta w zeszłym roku postawił w tym miejscu gigantyczny kalendarz adwentowy, a przy stacji St. Pancras wysoką na dziesięć metrów i wykonaną z 600 tysięcy klocków choinkę.

W środku tegorocznej instalacji stoi czternaście najbardziej znanych budynków Londynu m.in. Big Ben, London Eye, kolumna Nelsona, Globe Theatre oraz oczywiście budynek Covent Garden Market. Wszystko w zimowej i świątecznej scenerii, a sprawne oko wypatrzy także przewijające się tam postaci Mikołajów.

Kula śnieżna ma ponad trzy metry wysokości i powstała z 120 tysięcy elementów LEGO. Sam Titmarsch pracował nad projektem 75 dni, ale z pewnością było warto – w ten sposób na pewno umili świąteczne zakupy niejednej osobie odwiedzającej Covent Garden.