Wysuwasz pomadkę do ust z oprawki i zamiast spodziewanego tradycyjnego kształtu lekko ściętego walca widzisz głowę Marylin Monroe lub spadający ze schodów pantofelek Kopciuszka? Takie rzeczy tylko w Hongkongu i do kupienia tylko w Etsy.com i pod profilem sprzedającego wahahafactory. 

Pod tym pseudonimem ukrywa się May Sum – artystka, która po ukończeniu nauki na wydziale Creative Media City University w Hongkongu, łącząc osobiste zamiłowanie do makijażu ze zdobytym wykształceniem, najpierw zaczynała pracę jako reporterka w branżowym piśmie, potem stała się niezależną twórczynią makijażu artystycznego, aż wreszcie odnalazła się w… rzeźbieniu pomadek.

Szminka okazuje się wspaniałym tworzywem rzeźbiarskim. Pod warunkiem, że ma określoną jakość – bo nie każda pomadka nadaje się na materiał do rzeźbienia. Dzieła May Sum są zawsze w wymiarze 3D, a to oznacza, że szminki muszą mieć określoną wytrzymałość, konsystencję i plastyczność. Najlepiej do tego typu artystycznych wariacji nadają się ponoć tylko pomadki znanych firm kosmetycznych. May Sum tworzy w szminkach Estēe Lauder, YSL czy Max Factora.

Rzeźbione szminki można zamawiać u artystki – wykonanie jednego egzemplarza trwa ok. 2 tygodni. Sama twórczyni ostrzega, że nie każde jej dzieło będzie szczytem doskonałości – z uwagi na właściwości materiału rzeźbiarskiego.

Jedna rzeźbiona pomadka kosztuje ok. 400-600 $. Ciekawe, ile z tych oryginalnych dzieł sztuki zakończy swoje istnienie na kobiecych ustach?

Zamówić można na www.etsy.com