Sympatyczne postacie wykreowane przez firmę Wee Society znane z ich własnych klocków, zostały przeniesione na ekran tabletu poprzez aplikację Wee You-Things, która działa jak interaktywna książka (28 stron).

Odważne kolory, prosta i nowoczesna grafika, muzyka przygotowana przez zespół Frightened Rabbit grający indie rock oraz ciekawe efekty dźwiękowe reagujące na dotyk, przykuwają uwagę, a szaleni przyjaciele stanowią grupę lubianych dziwaków. Jest Kai z trzecim okiem, Brad mający dwóch ojców, Ling udający króla czy Ruth z fioletowym zębem i wiele innych osobliwości. Każda strona pozwala odkrywać nowe historie, a na koniec maluchy mogą stworzyć własną – zwariowaną postać.

Aplikacja przeznaczona dla dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat ma duże walory edukacyjne, gdyż uczy postrzegania i akceptacji różnic w wyglądzie i charakterze u innych osób. Równocześnie skłania do dyskusji „różni, ale równi” i rzecz jasna rozwija wyobraźnię. Nauka tolerancji odbywa się poprzez zrozumienie oraz świetną zabawę z dużą dawką humoru. Czy warto kupić Wee You-Things? Carolina Nugent dyrektor Centrum KinderTown zajmującego się aplikacjami edukacyjnymi dla dzieci przekonuje: „Żadna inna aplikacja nie podejmuje tak ważnych tematów, w tak zabawny sposób”.

No i mamy gotową odpowiedź!