Nie od dziś wiadomo, że nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty. Rodzice coraz chętniej sięgają więc po zabawki, które nie tylko dostarczają dzieciom rozrywki, ale również pomagają im w zdobywaniu nowych umiejętności i rozwijają ich umysł.

Firma MamieCo specjalizuje się w produkcji akcesoriów dla dzieci i gier, które doskonale wpisują się w ten schemat. W ofercie marki znajdziemy między innymi klasyczne memory – znaną na całym świecie grę, ułatwiającą ćwiczenie pamięci. Jej zasady są na tyle proste, że nawet najmłodsze dzieci nie powinny mieć trudności z ich opanowaniem. Zadaniem graczy jest odszukanie dwóch jednakowych obrazków wśród całego zestawu klocków odwróconych rysunkiem do dołu.

Firm produkujących zestawy do gry w memory nie brakuje, jednak te, które można znaleźć w ofercie MamieCo zdecydowanie wyróżniają się na ich tle. Wszystkie są bowiem wykonane z miękkiego, kolorowego filcu. W skład podstawowego zestawu wchodzi 10 par obrazków, zamkniętych w stylowym, filcowym woreczku. Poszczególne zestawy różnią się między sobą nie tylko kolorem i tematyką, ale również poziomem trudności, dzięki czemu można wybrać komplet odpowiedni dla maluchów w konkretnym wieku. Dzięki temu, że klocki są wykonane z miękkiego, przytulnego materiału są w pełni bezpieczne nawet dla najmłodszych.