Bugatti zaprezentowało specjalną edycję legendarnego już modelu Veyron z serii Les Legendes de Bugatti. Samochód został zadedykowany założycielowi marki Ettore Bugatti i powstanie w zaledwie trzech sztukach.

Model bazuje na wersji Grand Sport Vitesse – czyli tej samej, do której należy rekord świata jeśli chodzi o najwyższą prędkość osiągniętą przez samochód z otwartym dachem. Do 409 km/h maszynę rozpędził ośmiolitrowy silnik o mocy 1200 koni mechanicznych, który prędkość 100 km/h osiąga już po 2,7 sekundy!

O ile w kwestiach technicznych zmian nie ma, to dużo ich można zaobserwować na nadwoziu oraz w środku. Bugatti na cześć założyciela ma dwukolorową srebrno-niebieską karoserię, z aluminiowymi dodatkami. To hołd dla modelu Type 41 Royale z 1932 roku.

Wewnątrz przeważa brązowa cielęca skóra, którą przełamano niebieskimi wstawkami z włókna węglowego m.in. na drzwiach. Oczywiście w kabinie znajdziemy także oznaczenia o limitowanej wersji.

Cena jest równie zapierająca dech w piersiach, jak sam wygląd czy osiągi samochodu. Żeby stać się jednym z trzech właścicieli specjalnej wersji Bugatti Veyron stworzonej na cześć założyciela francuskiej marki Ettore Bugattiego należy wyłożyć aż 3,15 miliona euro. Nie mamy jednak wątpliwości, że chętnych będzie więcej niż samych samochodów.