Kto czytał „W 80 dni dookoła świata” Juliusza Verne’a, z pewnością zamarzył choć przez chwilę by znaleźć się na miejscu Fileasa Fogga. No dobrze, może być ostatecznie Passepartout.

Organizator rejsów Oceania oferuje taką możliwość. „Odrobinę” dłuższa bowiem podróż potrwa niemal pół roku (dokładnie 180 dni), w czasie której pasażerowie opływają Ziemię na pokładzie statku Insignia. Nie należy jednak martwić się o rutynę – statek jest w stanie pomieścić blisko 700 osób, dlatego ciekawego towarzystwa w czasie podróży na pewno nie zabraknie.

W czasie wyprawy zaplanowano 89 przystanków w 44 krajach. 5 kontynentów, wszystkie 24 strefy czasowe, 3 oceany, 10 mórz, 45 wysp i 47 obiektów z listy kulturowego dziedzictwa UNESCO… Uczestnicy wyjazdu zobaczą w tym czasie najpiękniejsze miejsca świata – nie bez przyczyny rejs reklamowany jest jako podróż życia. Oceania zajmuje się organizowaniem rejsów turystycznych od ponad 10 lat. Tak bogate doświadczenie daje nam pewność, że podróż będzie stała na najwyższym poziomie i na długo zostanie w pamięci jej uczestników. Organizator podkreśla, że wycieczka, którą organizuje to nie wyścig, tak jak ma to miejsce w przypadku wielu innych operatorów oferujących podobne eskapady. Tu chodzi o możliwość delektowania się podróżą i odkrywania najpiękniejszych zakątków świata, bez pośpiechu, lecz z ogromną przyjemnością (a do tego w opcji all inclusive, co istotne- łącznie z bezpłatną pralnią). Podróż rozpocznie się 10 stycznia 2015 i potrwa do 8 lipca. Statek wyruszy z portu w Miami, w kierunku wschodnim i zakończy swoją trasę w tym samym miejscu. Szczegółowy plan rejsu można znaleźć na stronie organizatora. W promocji miejsce w najtańszej wewnętrznej kabinie kosztuje 42 tysiące dolarów, zaś w apartamencie- 150 tysięcy.