W północno – wschodnich Chinach, w portowym mieście Dalian określanym również „miastem zakochanych”, od pierwszego sierpnia tego roku turyści mogą spędzić noc w jednym z najbardziej luksusowych hoteli w Azji – „The Castle Hotel”. Zbudowany z ogromnym zamachem wygląda niczym bajkowa siedziba dawnych cesarzy a właściwie bawarskich władców, gdyż obiekt stylizowany jest na wzór niemieckiej architektury romantycznej XIX wieku, a dokładniej – na zamku Neuschwanstein.

Obiekt został wybudowany w 2002 roku i przez wiele był w stanie nieużytkowanym. Kiedy dostał się w ręce spółki Starwood Hotels & Resorts nadano mu nowe – hotelowe znaczenie.

Wieże i wieżyczki, mnóstwo okien w stylu romańskim, blanki, balkony, ogród na dachu, solidny mur obronny z basztami, nocą pięknie oświetlony – uroczy hotel z zewnątrz robi imponujące wrażenie i przyciąga turystów, którzy dopiero wewnątrz zrozumieją definicję luksusu.

Z 292 pokoi i 67 apartamentów rozpościera się widok na Morze Żółte i zatokę Xinghai. Wysokie wnętrza urządzono perfekcyjnie z przepychem i królewskim blichtrem. Wysokiej jakości materiały, stylizowane meble, wszystko na wysoki połysk, dlatego też pobyt w The Castle Hotel można uznać za królewską przygodę, w której goście poczują się jak koronowane głowy państwa.

Kilka sal reprezentacyjnych przygotowanych do organizacji większych przyjęć i biznesowych spotkań, trzy restauracje serwujące dania europejskie i chińskie, dwa bary, autentyczna bawarska piwiarnia o nazwie „Królewska Piwnica” z warzonym niemieckim piwem, kryty – podgrzewany basen, nowoczesne centrum fitness, ośrodek SPA i usługi profesjonalnych concierge, wszystko to wewnątrz obiektu. Na zewnątrz czeka na gości malownicze miasto Dalian, piękne wybrzeże z nadmorską trasą – Binhai Road, piaszczyste plaże, Xinghai Square największy miejski plac w Azji, muzea i liczne zabytki.

W jaki sposób można zdefiniować The Castle Hotel? Wszystkie jest tutaj NAJlepsze.

zdjęcia: starwoodhotels