Mawiał, że Wielki pisarz jest męczennikiem, który nie umrze”, przywiązywał ogromną uwagę do szczegółów i uwielbiał kobiety. Miał ogromny wpływ na literaturę światową, a inspiracje jego twórczością czuć w utworach Charlesa Dickensa, Marcela Prousta czy Edgara Alana Poe.

Honoré de Balzac – bo o nim mowa – to XIX wieczny francuski pisarz, jeden z najważniejszych twórców współczesnej powieści europejskiej, który właśnie doczekał się hołdu godnego swojej osoby. Montblanc – światowej sławy producent materiałów piśmienniczych, tegoroczną edycję Writers poświęcił właśnie Balzacowi.

Pióro wykonane jest z dokładnie taką samą dbałością o każdy, najmniejszy szczegół, jaka charakteryzowała samego pisarza. Ponadprzeciętny rozmiar przypomina, że Balzac był postawnym mężczyzną. Końcówka klipu przy zatyczce o niebieskim wzorze symbolizuje bogato zdobioną laskę, z którą pisarz się nie rozstawał. Platynowe motywy przeplatające się z pozłacanymi elementami i bogate wzornictwo mają natomiast przypominać, że w społeczeństwie francuskim, na początku XIX wieku, istniały różne klasy, które często opisywał Balzac w swoich dziełach. Dodatkowo na stalówce pióra zostały laserowo wygrawerowane inicjały pisarza.

Czy wielki pisarz faktycznie jest męczennikiem? Tego się chyba nie dowiemy, ale jedno jest pewnie – takim piórem mógłby pisać sam Honoré de Balzac.

Pełna kolekcja Montblanc Writers Edition 2013 – Honoré de Balzac w postaci pióra wiecznego, kulkowego, długopisu i mecahnicznego ołówka będzie dostępna od sierpnia (680 funtów za pióro).

Zdjęcia: montblanc.com