Kostaryka to piękny kraj w Ameryce Środkowej nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym. Znajduje się tam sporo wulkanów (niektóre aktywne) i pasm górskich, które zachwycają przyjeżdżających tu traperów.

Co można robić na Kostaryce? Zwiedzać, leniuchować, odkrywać nieznane miejsca. W San José jest Zoo Simona Bolivara, miejsce w którym zobaczymy zwierzęta w ich naturalnych warunkach, tropikalne lasy przechodzące w piaszczyste plaże oraz hodowle motyli. Nie możemy tez przegapić Parku Narodowego Manuel Antonio, Tropikalnych Lasów Monteverde i Wulkanu Arenal. Natomiast Limon to główne miasto portowe Kostaryki, miejsce w którym wylądował w 1502 roku Krzysztof Kolumb.

To oczywiście tylko część z atrakcji, jakie szykuje dla zwiedzających ten niezwykle turystyczny kraj. Jeśli zdecydujesz się na wakacje w Ameryce Środkowej, to rezerwuj dużo czasu, by jak najwięcej przeżyć i jak najwięcej zobaczyć. Gdzie polecamy się zatrzymać na czas urlopu? Naszym zdaniem najlepsze miejsce to Hotel Andaz Peninsula Papagayo. Jak poinformował Hyatt Hotels Corporation, to drugi hotel marki Andaz, jeden z etapów realizacji misji tejże marki. Andaz podjęło się stworzenia miejsc, które inspirują, rozpieszczają i prezentują kulturę lokalną. Tylko tutaj znajdziemy tak szeroki wachlarz form aktywnego wypoczynku w połączeniu z nowoczesnym designem i ekskluzywnymi usługami. Andaz, oprócz wygodnych pokoi, a jest ich 153 (w tym 21 apartamentów), daje możliwość surfowania w strojach marki Faherty, korzystania z obuwia Soludos, słuchania muzyki Jareda Dietcha oraz podziwiania dzieł sztuki sztuki Salvadora Ordeca.

To co, lecimy?