Dzika przyroda tajemniczych lasów deszczowych stanowi cel, będący spełnieniem marzeń wielu turystów. Aby móc ją odkrywać, wcale jednak nie trzeba wybierać się na ekstremalną wyprawę i nocować w szałasie lub pod gołym niebem. Miejsca takie jak Mashpi Lodge w Ekwadorze stwarzają ku temu znacznie wygodniejsze warunki.

Budynek, w którym znajduje się ten wyjątkowy hotel zdecydowanie wyróżnia się na tle krajobrazu– jest utrzymany w odważnym, nowoczesnym stylu i już na pierwszy rzut oka stwarza wrażenie bardzo luksusowego. Jego wnętrze tylko to potwierdza a duże okna, od podłogi aż po sufit, pozwalają poczuć otaczający las niemal bez barier.

Projektanci Mashpi Lodge bardzo dbali o walory ekologiczne budynku. Wykonano go przy wykorzystaniu nowoczesnych, przyjaznych środowisku technologii i wyposażono w ekologiczne źródła energii. Goście są proszeni o to, by dbać o środowisko, chociażby poprzez gaszenie świateł przy wychodzeniu z pokoju, czy zabieranie własnych butelek na wodę. Nie ma więc obawy, że hotel, który ma służyć podziwianiu piękna dzikiej przyrody w rzeczywistości przyczyni się do jej degradacji.

Szczęśliwcy, którzy mają okazję spędzić tu trochę czasu, mogą uczestniczyć w wyjątkowych wyprawach, obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku (ponad 500 gatunków ptaków z których aż 36 występuje wyłącznie tutaj), zażyć kąpieli pod wodospadem, lub po prostu wylegiwać się na hamaku, obserwując wolno przepływające po niebie chmury.  Posłuchać szumu deszczu spływającego po liści, poczuć zapach leśnych roślin i kwiatów, obserwować promień światła przeciskający się przez baldachim drzew…

To właśnie jest świat zachodnich zboczy Andów. W czasach, gdy większość z nas na co dzień nie ma dostępu nawet do większego skrawka zieleni, pobyt w takim miejscu może stanowić doskonałą okazję do zregenerowania swoich sił i choć chwilowego odcięcia się od codziennych problemów, z dala od zgiełku dużych miast i innych uciążliwości cywilizacji.

Znajdziemy tu wszelkie udogodnienia niezbędne do komfortowego pobytu i przygotowywania wyprawy w niezbadane zakątki lasu, nawet w nocy. Mashpi Lodge proponuje pobyty 3 dniowe (2 noce), których ceny zaczynają się od 1200 dolarów za osobę a na stronie hotelu można przeczytać o idealnie skompletowanym bagażu na taką wyprawę.

zdjęcia: mashpilodge