Jeśli spełniać marzenia z czasów dzieciństwa, to tylko w luksusowym wydaniu. Można na przykład skorzystać z kostarykańskiej propozycji zakwaterowania w domku na drzewie, w ośrodku Tree House Lodge, w miejscowości Punta Uva w prowincji Limón.

Niezwykły dom zbudowany jest wokół dużego, stuletniego drzewa Sangrillo i charakteryzuje się solidną, wspartą na palach konstrukcją. Jest w pełni ekologiczny – powstał z samoistnie przewróconych w dżungli drzew. Do podzielonego na dwa poziomy domku prowadzi nachylony, drewniany most, a w środku znajduje się m.in. klimatyzowany salon, kuchnia oraz łazienka z jacuzzi. Stanowiące wyposażenie meble zostały ręcznie wykonane. W domu miejsca jest tak dużo, że może w nim zamieszkać 6 osób.

Urzeka fakt, że podczas pobytu w tym niezwykłym lokum nieustannie pozostaje się w kontakcie ze światem przyrody w jej naturalnym, nieskrępowanym wydaniu. Dom otacza soczysta zieleń tropikalnych roślin, a do uszu odwiedzających dobiegają odgłosy głośnych zabaw małp oraz trele śpiewających ptaków.

Ośrodek Tree House Lodge to nie tylko dom na drzewie, ale także trzy inne, wykonane z naturalnych materiałów domki (Beach House, Beach Suite, Garden House) i przepiękny ogród. Goście mogą korzystać z prywatnej plaży, zwiedzać malowniczą okolicę, pływać i podglądać podwodny świat podczas nurkowania.

Jeżeli ktoś zapała nieprzepartą ochotą spędzenia urlopu w konarach drzew, to w przypadku dziennego pobytu dwóch osób, przyjemność ta będzie kosztować 300 dolarów, a sześciu – 450 dolarów.

costaricatreehouse.com