Skoro pojawił się zegarek przygotowany specjalnie na Rok Konia, trudno się dziwić, że dla przeciwwagi przygotowano produkt dedykowany temu historycznemu tematowi, ale nadający się do bardzo skutecznego, przejściowego zakrzywiania czasoprzestrzeni. Taki jak Johnnie Walker Blue Label z serii Zodiac Horse Limited Edition.

Zodiac to jedna z trzech serii tworzących Eastern Legend Collection. Każda z butelek o pojemności 750 ml zawiera tradycyjny szkocki blend o mocy 43% alkoholu. Na rynku trunek ten dostępny jest w cenie 199$ za sztukę i można go kupić tylko w nielicznych krajach świata: na razie trafił do Australii, Japonii, Malezji, Singapuru, Indonezji, Tajwanu i Wietnamu. Za tę cenę nabywca otrzymuje znaną już w kształcie butelkę z wizerunkiem pędzącego złotego konia i ze złoconą nakrętką, zdobioną stylizowanym kawałkiem sznurka i woskową pieczęcią. Butelkę ochrania eleganckie pudełko w kolorystyce navy&gold. Z wytłoczonej złotymi literami informacji z tyłu opakowania dowiadujemy się, że zamknięty w butelce płyn to efekt starannego doboru wiekowych destylatów pochodzących z 4 stron Szkocji.

Johnnie Walker Blue Label z serii Zodiac Horse Limited Edition ma być odzwierciedleniem tego, co przynosi w tradycji chińskiej Rok Konia: władzy, zwycięstwa i charyzmy przywódcy. Te wyjątkowe właściwości limitowanej edycji trunku tłumaczy fakt, że alkohol zakwalifikowany został do Blue Label – najbardziej ekskluzywnych whisky sygnowanych znakiem wytwórni Johnny Walker. Z tego powodu staje się gratką i dla kolekcjonera, i dla smakosza.