Wszyscy fani najsławniejszego czarodzieja naszych czasów po przeczytaniu 7 tomów jego przygód, zobaczeniu 8 filmów z nim w roli głównej i zwiedzeniu muzeum jemu dedykowanego, zastanawiają się co dalej?

Mamy dla nich dobrą wiadomość, bowiem już w przyszłym roku, na deskach londyńskiego West End’u zostanie wystawiony prequel historii Harry’ego Pottera, opisanej w książkach J.K. Rowling. Ma przedstawiać on życie chłopca z blizną zanim trafił do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, w tym jego zmagania z piętnem sieroty oraz dziwaka. Nie wiadomo jeszcze, czy sztuka będzie koncentrować się na Harrym i jego wujostwie żyjącym na 4, Privet Drive, czy może przedstawi również życie innych postaci znanych z sagi, zanim trafiły do magicznej szkoły, w wieku 11 lat.

J.K. Rowling już rozpoczęła współpracę z producentami, znanymi w kręgach teatralnych Sonią Friedman i Collinem Callendarem, ma ona również pomóc w wyborze scenarzysty i reżysera. Tytuł sztuki nie jest jeszcze znany, jednak wiadomo jednak, że z pewnością będzie sukcesem. Wystarczy pomyśleć o 450 milionach książek sprzedanych na całym świecie i ponad 7,5 miliarda dolarów jakie zarobiły filmy. Wszystkim, którzy chcą załapać się na premierę, radzimy trzymać rękę na pulsie, gdyż magia znowu nadchodzi.