Wybór gadżetów, którymi w dzisiejszych czasach mogą posługiwać się rodzice, by ułatwić sobie opiekę nad dzieckiem jest naprawdę imponujący. Jednym z nich jest Squooshi, praktyczna torebka na jedzenie.

Squooshi to projekt autorstwa Shannon Wren, której syn, Reid, uwielbiał jeść papki z miękkich woreczków. Ponieważ wybór smaków okazał się dość ograniczony, nie wspominając o zanieczyszczeniu środowiska jednorazowymi torebkami oraz o kosztach, Shannon zaprojektowała a następnie wraz ze swym ojcem stworzyła właśnie Squooshi. Co różni go od innych pudełek i butelek na żywność dostępnych w sklepach? Przede wszystkim bardzo staranne wykonanie. W trosce o wygodę rodziców wyposażono go w szczelne zamknięcie i korek-niekapek. Oznacza to, że można umieścić go nawet na dnie wypakowanej po brzegi torby i nie obawiać się o to, że jego zawartość wydostanie się na zewnątrz. Wszystkie materiały wykorzystywane przy produkcji Squooshi są starannie selekcjonowane, gdyż muszą być bezpieczne w użyciu i przyjazne dzieciom. Dzięki temu te wyjątkowe pojemniki stanowią doskonałą alternatywę dla pudełek na żywność produkowanych w krajach wschodnich, które często nie spełniają nawet podstawowych norm bezpieczeństwa.

Z punktu widzenia rodziców duże znaczenie ma też rodzaj pokarmów, które umieszczać w Squooshi. W tym przypadku ogranicza nas jedynie konsystencja jedzenia  – powinna być na tyle płynna, by maluch bez problemu mógł wycisnąć je z pojemnika. Sprawdzą się więc wszelkiego rodzaju musy, pasty i kremy, a także przeciery, jogurty i koktajle. Do Squooshi można przelewać zarówno samodzielnie przygotowywane posiłki, jak i te kupowane w sklepach. Wystarczy wlać je do torebki, szczelnie zamknąć i życzyć dziecku smacznego. Do jedzenia nie trzeba używać żadnych dodatkowych naczyń, ani sztućców. Z racji szczelności i wygody użytkowania Squooshi doskonale sprawdzają się na wszelkiego rodzaju spacerach, wycieczkach czy imprezach sportowych. Po powrocie do domu wystarczy je tylko umyć i już można używać ich ponownie. Niewątpliwym atutem tych wyjątkowych pojemników jest także ciekawy wygląd. Ozdobione wizerunkami zwierzaków prezentują się bardzo interesująco i z miejsca przyciągają uwagę dzieci.

Squooshi można nabyć tu, pakiet startowy kosztuje jedynie 39,99 dolarów, firma wysyła produkty na cały świat.