- Dobra, towary i prezenty luksusowe – SPEND IT - http://spendit.pl -

Wypoczynek w betonowym forcie

Romantyczna randka czy huczne wesele z dala od cywilizacji i w betonowym, prywatnym forcie omywanym morskimi wodami? To nie jest surrealistyczny żart w stylu Monty Pythona, ale pomysł na luksusowe spędzenie czasu lub świętowanie wyjątkowych wydarzeń – też rodem ze Zjednoczonego Królestwa.

Na tak nietypowy wypoczynek lub celebrację zaprasza Spiltbank Fort – relikt brytyjskiej myśli wojennej z końca XIX wieku. Pierwotnym zadaniem betonowego bunkra osadzonego niedaleko angielskiego Portsmouth w wodach cieśniny Solent była oczywiście obrona wybrzeży Wysp Brytyjskich. Uzbrojony od piwnicy aż po betonowy dach obiekt miał wraz z dwoma innymi podobnymi mu obiektami zapewniać bezpieczeństwo Anglii od strony morza. W latach 60-tych ubiegłego wieku fort został zdemilitaryzowany, a z czasem „trafił” do cywila. Obecnie jest własnością prywatną, a o pierwotnym przeznaczeniu budowli przypomina jedynie surowy wygład zewnętrzny i działające na terenie fortu muzeum militarne. Dawny obiekt wojskowy przeszedł wielką metamorfozę – widoczną generalnie we wnętrzach przekształconych w luksusowy hotel z ośrodkiem SPA i restauracją. Co najważniejsze – nadal pełni rolę obronną, ale jego zadaniem jest teraz strzec prywatności i prawa do relaksu gości, którzy zdecydowali się na wypoczynek w ramach jednego z kilku bogatych w atrakcje programów wypoczynkowych lub biznesowych.

Spiltbank Fort tak samo szeroko otwiera podwoje solidnych, dębowych drzwi dla chętnych na przeżycie w nim tylko jednej ekscytującej doby, jak i dla tych, którzy wykupują pakiet czterodniowy wart 21,5 tysiąca funtów szterlingów lub ofertę tematyczną. Dla wielu gości wyjątkowym przeżyciem jest możliwość spożycia posiłku w marynarskim bocianim gnieździe znajdującym się na terenie fortu.

Już niedługo będzie można cieszyć się pobytem w obiekcie bliźniaczym, lecz trzykrotnie większym – w No Man’s Land Fort, większym „bracie” Spiltbank Fortu. W ciągu dwóch lat w betonowym okrąglaku zanurzonym częściowo w morskich falach powstać ma oszałamiający ośrodek hotelowo-rekreacyjny połączony z centrum filmowo-koncertowym.

www.spitbankfort.com [1]