Mróz do minus 40 stopni w nocy, śnieżne ostańce, wycie wilków i oszronione futra bizonów, delikatne drżenie ziemi tuż przed wybuchem gorącego gejzeru, niezliczone trasy narciarskie i skuterowe oraz atrakcyjne programy edukacyjne i wycieczki o każdej porze dnia i nocy dla amatorów i profesjonalistów – tak prezentuje się Park Yellowstone zimą.

W Yellowstone zimą dla ruchu samochodowego otwarte są nieliczne drogi – tylko główne. Pozostałe drogi i trasy przeznaczone są dla narciarzy i turystów korzystających ze skuterów śnieżnych. Ci, którzy tęsknią za przygodą i szaleństwem na śniegu, mogą całymi dniami uprawiać narciarstwo biegowe – wytyczone są trasy o wielu różnych stopniach trudności i długości, można też korzystać z wypożyczalni sprzętu. Zimowe uroki parku można odkrywać samodzielnie, można też za kilkadziesiąt dolarów wziąć udział w jednej z kilku- albo kilkunastogodzinnych wycieczek (dziennych lub nocnych). organizowanych przez pracowników. Albo skusić się na udział w tematycznych programach dedykowanych dzieciom, studentom bądź dorosłym pasjonatom natury posiadającym różny stopień przygotowania do wędrówek w zimowym terenie. Amatorzy jazdy na skuterze mogą uczynić zadość swoim zachciankom, ale pod warunkiem, że skorzystają ze sprzętu należącego do Parku lub będą poruszać się w towarzystwie profesjonalnego przewodnika.

Trzeba pamiętać, że w Yellowstone rządzi natura. I aby korzystanie z atrakcji zimowych było bezpieczne, bezwzględnie należy zadbać o ciepłą, wiatro- i wodoodporną odzież, solidne obuwie i niezawodny sprzęt. Okulary słoneczne i gogle narciarskie są obowiązkowe, jeśli nie chce się oślepnąć od blasku śnieżnej bieli. Każde indywidualne wyjście w teren musi być zgłoszone strażnikowi. By nie tracić czasu na dojazdy do Parku, można skorzystać z przebogatej oferty zakwaterowania na miejscu.

Zimowych atrakcji w Yellowstone jest tyle, że kilka dni to za mało, aby wszystkich zakosztować. Zawsze jednak można tam spędzić całe zimowe wakacje.

Zdjęcia: www.winteryellowstone.com